Rodzice - wychowawcy

      Wielu z nas razi rzeczywistosty poziom wychowania dzieci i młodzieży, innych satysfakcjonuje. Często się jednak zdarza, że w zetknieciu z faktami  dotychczasowe opinie, poglądy i oceny musimy weryfikować. Miłym zaskoczeniem są  pozytywne postawy podopiecznych, przykrość sprawiają zachowania niepożądane. Warto może przypomnieć, że to nie o nasze uczucia chodzi w wychowaniu młodego pokolenia, że proces wychowawczy wymaga mądrego wspóldzialania środowiska rodzicielskiego i szkolnego, że rodzice to pierwsi i najważniejsi wychowawcy.

Zapraszamy do refleksji po lekturze tekstu sprzed ponad 100 lat, zamieszczonego w Kalendarzu Towarzystwa Szkoły Ludowej. Refleksji nad istotą wychowania, nie nad nieco anachroniczną terminologią.

 Red. 

 

 

 

 

  • Deklaracja członkowska

    Zapraszamy do współtworzenia naszego Stowarzyszenia. Osoby chętne do współpracy prosimy o wypełnienie deklaracji i wysłanie na podany adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Deklarację można pobrać  TUTAJ